This website works best with JavaScript enabled
Herb bip logo

      Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

Od ponad roku mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Codziennością szkół, a w ostatnich tygodniach także przedszkoli stało się nauczanie zdalne. Co najmniej do 18 kwietnia br. przedszkolaki i uczniowie zostaną w domach. Trzecia fala pandemii utrzymuje się na wysokim poziomie, zajętych jest osiemdziesiąt kilka procent łóżek
w szpitalach, podobnie rzecz się ma z respiratorami. W najbliższych dniach będą się ujawniać skutki społecznych zachowań w czasie Świąt Wielkanocnych. Trudno się dziwić, że w tej bardzo poważnej sytuacji podejmowane są decyzje
o utrzymaniu obostrzeń w różnych obszarach życia gospodarczego
i społecznego, w tym w oświacie. Z drugiej strony przyspiesza akcja szczepień, rząd deklaruje, że do końca czerwca zaszczepieni zostaną wszyscy chętni. Dobroczynnym efektem szczepień milionów Polaków stanie się odporność populacyjna co pozwoli na powrót do normalności.

Dziś nie sposób precyzyjnie określić terminu powrotu do nauki stacjonarnej. Odpowiedzialnie można stwierdzić jedynie, że powrót ów - skorelowany z liczbą zachorowań i sytuacją w służbie zdrowia - powinien być możliwie szybki i rozpocząć się od najmłodszych (przedszkola, klasy 1-3 szkół podstawowych). Jest szansa, że stanie się tak jeszcze w kwietniu.                                        

 To wszystko oznacza, że przez  najbliższe tygodnie, a może i miesiące do zakończenia roku szkolnego 2020/2021 będziemy kontynuować nauczanie na odległość. Jak nigdy potrzebna jest systematyczność, wytrwałość
i konsekwencja.

Gorąco dziękuję Koleżankom i Kolegom za ofiarną pracę
i zaangażowanie, za serce wkładane w podejmowane działania. Wiele wskazuje na to, że w walce z pandemią koronawirusa jesteśmy na ostatniej prostej - choć będzie to długa prosta. Na finiszu potrzebny jest największy wysiłek
i mobilizacja, na ostatnich metrach daje się z siebie wszystko. Dziękując raz jeszcze proszę o codzienną, rzetelną, z pasją wykonywaną pracę. Jako że długotrwała izolacja przynosi negatywne skutki psychiczne w szczególności proszę o częste komunikowanie się z uczniami i rodzicami. Proszę
o zwielokrotnioną empatię, serdeczność i życzliwość. W szczególności polecam uwadze Koleżeństwa relacje z  uczniami niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych, a także z uczniami zdającymi w tym roku egzaminy (maturalny, ósmoklasisty, zawodowy).                                                 

To my, kadra pedagogiczna, odpowiadamy za wykształcenie
i wychowanie młodego pokolenia. Wyposażamy je w umiejętności i wiedzę, kształtujemy charaktery, formujemy osobowości. Dodajemy odwagi i skrzydeł. Nam nie wolno opuścić rąk i ustać ze znużenia. My musimy być mocni, zdeterminowani i wytrwali. Wtedy wygramy z przeciwnościami losu
i wypełnimy naszą misję.

Upalnym, pamiętnym latem 1980 r. szeroko po Polsce rozlała się fala strajków. Polacy podnieśli się z kolan i zbuntowali przeciw komunistycznej władzy. Rodził się nienależny, samorządny związek zawodowy oraz wielomilionowy ruch społeczny o pięknej i zobowiązującej nazwie „Solidarność”. Na murze okalającym Stocznię Gdańską w sierpniu 1980 r. strajkujący robotnicy umieścili napis: „Tylko solidarność i cierpliwość zapewnią nam zwycięstwo”. To przesłanie jest wyjątkowo aktualne. W chwilach próby weźmy je za własne.                                                 

                                                          Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                                                                              Roman Kowalczyk 

                                                                                             Dolnośląski Kurator Oświaty                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Szkolny wolontariat zaprasza do udziału w akcji "Czapka od serca" organizowanej przez Fundację Ronalda McDonalda. 
 
Wykonane i podpisane czapki można dostarczyć do dyżurki szkoły lub bezpośrednio do p. Anny Motylewskiej-Szulczyńskiej, Joanny Kotwicy, Agaty Lech. 
 
Link instruktażowy do wykonania czapki https://youtu.be/K37R9cAwMe4
Instrukcja 
https://www.frm.org.pl/uploads/images/wydarzenia/czapka-od-serca-2020/OT_INSTRUKCJA%20DZIERGANIA%20SZYDE%C5%81KIEM%20CZAPKI%20OD%20SERCA.pdf
 
Czapki pomogą wywołać uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców w szpitalach onkologicznych. 
 

Konkurs plastyczny (online) z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Dla wszystkich uczniów!!! Tych Małych i Tych Dużych.

 

Kopciuszek, Pipi Landsztrung, Miś Puchatek, Koziołek Matołek, a może mały Franklin? Każdy z nas ma ukochaną książkę, baśń, bajeczkę i oczywiście ulubionego książkowego bohatera. Zbliża się dzień zupełnie wyjątkowy – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – na całym świecie celebrowany 2 kwietnia, w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa Christiana Andersena.

Z tej okazji zapraszamy Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie plastycznym (online) pt.: „MÓJ PRZYJACIEL Z BAJKOWEJ KRAINY” – namalujcie, narysujcie, wyklejcie itp., a następnie zróbcie zdjęcie swojej pracy i pokażcie nam Waszych ulubionych książkowych bohaterów.

 

A jak znacie baśnie Hansa Christiana Andersena?

Możecie się sprawdzić klikając w poniższy link:

Quiz o baśniach H.Ch. Andersena, czyli

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci!

https://wordwall.net/resource/13259237/quiz-o-ba%c5%9bniach-hch-andersena-czyli-mi%c4%99dzynarodowy-dzie%c5%84

 

I. REGULAMIN KONKURSU

Organizator:

Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

II. Cele konkursu:

Inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych poprzez działania w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Popularyzacja literatury dziecięcej

Promowanie czytelnictwa wśród dzieci

Rozwijanie aktywności     twórczej, wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci,

III. Warunki uczestnictwa:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klasy I-VII, w dwóch kategoriach klasowych:

I-IV

V-VII

 

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie ilustracji ulubionego bohatera literackiego.

Technika wykonania pracy: dowolna.

Format prac plastycznych : bez ograniczeń.

Prace muszą być przygotowane samodzielnie.

Do pracy (w oddzielnym dokumencie) należy dołączyć metryczkę zawierającą dane: imię i nazwisko autora, oraz zaznaczona klasę.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

 

Termin i miejsce nadsyłania prac:

Zdjęcia prac ( w formacie.jpg ) należy wysyłać na adres e-mail: biblioteka@sp4.polkowice.pl  do  12 kwietnia z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY ON-LINE.

Rozstrzygnięcie konkursu

Przesłane prace zostaną udostępnione w wirtualnej galerii na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz fb szkoły . Zwycięzców konkursu wyłoni jury powołane przez Organizatora.

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.

Paulo Coelho „Piąta góra”

Jak cieszyć się bez powodu, jak być ciągle zajętym i jak robić to, czego się pragnie pokazali nam uczniowie klasy IIa.

W środę 17 marca rozpoczęłyśmy zajęcia rozwojowe z cyklu: SENSOPLASTYKA®, których celem jest wzmacnianie konstruktywnego rozwoju kompetencji intra - oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Poprzez kolorową stymulację wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci: wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni , dbamy o usprawnienie ruchowe, wspieramy rozwój zmysłów, rozwijamy mowę, pogłębiając nasz kontakt emocjonalny z dziećmi budujemy ich poczucie bezpieczeństwa, doskonalimy rozwój poznawczy oraz myślenie twórcze. Nie sposób opisać wyzwalane przez kolory, zapachy i różnorodność faktur - aktywności dzieci, ich emocje, spontaniczność, radość, kreatywność… Nie sposób opisać naszej satysfakcji, które mogły tworzyć i bawić się bez narzucania granic, bez rywalizacji.

Już nie możemy się doczekać następnych zajęć, na które zapraszamy kolejne klasy tuż po powrocie do szkoły.

Trenerki I stopnia zajęć rozwojowych SENSOPLASTYKA®

Ewa Mowczan, Justyna Marszałek

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić 

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 4
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

sekretariat@sp4.polkowice.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440